Özbekistan Vize Başvuru

Özbekistan vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan TC vatandaşlarının dikkatine!

Özbekistan Başkonsolosluğu, Özbekistan vize başvuru işlemleri için Özbekistan’dan gelen teleks numarası olma koşuluyla Özbekistan vize işlemlerini onaylamaktadır. Özbekistan teleks numarası olmaması halinde Özbekistan vizesi alma imkânı ise henüz bulunmamaktadır. Özbekistan teleks numarası bir çeşit Özbekistan’dan gelen davetiye yazısı olarak isimlendirilirken, Özbek teleks numarası Özbekistan Dışişleri Bakanlığı onayından geçmekte olan bir yazıdır. Özbekistan teleks numarasını çıkarma süresi ise 2 hafta ile 4 hafta arasında değişecektir.

T.C. yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaport sahibi kişiler ise Özbekistan vize işlemlerinden muaftır. Yeşil pasaport sahibi TC vatandaşlarının Özbekistan seyahatleri öncesi Özbekistan vize işlemlerinde bulunmaları gerekmeyecektir.

Özbekistan vize başvuru işlemlerinde kullanılacak olan pasaportların ise Özbekistan seyahati sonrası en az 3 ay geçerliliği bulunmalıdır.

Özbekistan Başkonsolosluğu ve Özbekistan Konsoloslukları vize başvuruları için randevu alımını zorunlu bulmazken vize başvuruları randevusuz olarak gerçekleştirilebilecektir.

Özbekistan Konsolosluğu, Özbekistan Vizesi Alma?

Özbekistan Konsolosluğuna şahsi başvuruda bulunarak Özbekistan vizesi alabilmek için Özbekistan Türkiye Konsolosluklarına şahsi başvuru yaparak Özbekistan vizenizi alabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde vize alabilmek için ise Özbek vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Özbekistan Başkonsolosluğu tamamlanamamış ve eksik olan başvuru dosyalarını ise işleme kabul etmeyecektir.

Özbekistan Konsolosluğuna Şahsi Başvuruda Bulunmadan Özbekistan Vizesi Alma?

Özbekistan Başkonsolosluğu veya Özbekistan Konsolosluklarına şahsi başvuru da bulunmadan Özbekistan vizesi alabilmek için, Özbekistan vize danışmanlık servislerine başvuruda bulunulmalıdır.

Özbekistan vize danışmanlık servisleri sizin adınıza Özbekistan Konsolosluklarına başvuru yapma yetkisine sahiptir. 

Duyurular

Legalize Süreci

Legalize etme süreci, Konsolosluk tarafından belgelerde yer alan imzaların gerçekliğini tespit eden ve tasdik eden ve bu belgelerin bulunduğu ü...
2020-11-28 16:50:01

Özbekistan başkonsolosluk çalışma saatleri

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu haftaiçi hergün 09.00 ile 17.00 saatleri hizmet vermektedir. ...
2020-10-30 12:58:04

Özbekistan Vizesi İçin Konsolosluk Pasaport Kriterleri

Özbekistan Başkonsolosluğu ve Özbekistan Türkiye Konsoloslukları Özbekistan vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportlarda, son 10 yıl ...
2020-10-30 11:13:33

Özbekistan vizesi alacak yeşil pasaport sahiplerinin dikkatine

Özbekistan vizesi alacak olan Yeşil pasaport sahibi TC vatandaşları seyahatleri 90 günü geçmeme koşulu ile Özbekistan vize işlemlerinden m...
2020-10-30 11:11:47
Tüm Duyurular